home
logo facebook

Mgr. Ivana Banasinská

Ivana toužila pracovat s dětmi od dětství. Sen se stal skutečností a již 19 let působí na základní škole jako učitelka1.stupně.

Domnívá se, že jedním z nejdůležitějších klíčů ke vzdělání je ČTENÍ, proto se ve své profesi zaměřuje na rozvoj kritického myšlení a čtenářských dovedností nejen ve vyučování a v dílnách čtení, které mají pevné místo v rozvrhu třídy, ale také v zájmovém kroužku „Čteme si a hrajeme si“. Baví ji odemykat bránu poznání, objevování kouzelného a dobrodružného světa knih. Má radost, když může s dětmi sdílet potěšení ze čtení, vnímat a poslouchat čtenářské zážitky, respektovat názory a pozorovat vývoj jejich čtenářských dovedností.

Jejím pedagogickým i lidským cílem je vypěstovat u dětí vnitřní potřebu číst a lásku ke knížkám. Velkou odměnou jsou natěšení a nadšení čtenáři z řad jejich žáků.

Své zkušenosti nabírala jako manažerka školního čtenářského klubu v projektu „Brána ke vzdělávání: školní čtenářské kluby“ i dále jako lektorka čtenářských dílen výzvy č. 56 v roce 2015.