home
logo facebook

Burza nápadů 2021 - Meziměstí

Burza nápadů 2021 Meziměstí
Učíme se příběhem

Středa 24. 2. 2021, 9.30 – 16.30
Městská knihovna Meziměstí, 5. května 116, Meziměstí

Uvedený čas je orientační a bude záviset na momentálních hygienických opatřeních, resp. formátu akce, který opatření umožní. Zájemci se budou hlásit do bloků, které budou na 4 hodiny.

Pozvánku si můžete stáhnout zde:

Co vás čeká:

  • úvodní seznámení s naratologií (naukou o vyprávění příběhu)
  • zážitkové čtenářské lekce a dílny čtení
  • sdílení zkušeností, doporučování knih

Burzy nápadů stavíme na zážitkovém učení a vzájemném sdílení zkušeností. Tentokrát budeme vycházet z naratologie – nauce o vyprávění příběhu -, které se věnujeme v projektu Učíme se příběhem.

Dvojice učitel/knihovník společně vytvořili program složený z čtenářských lekcí a dílen čtení, které (také společně) realizují v knihovně a v navazující dílně čtení ve škole. Cílem je, aby děti dostaly k dispozici nástroj analýzy textu (příběhu), uplatnitelného pro literaturu, kterou samy čtou, a pro tvořivé přemýšlení nad ní.

Zkušenosti z projektu a ověřený blok práce s dětmi pro vás připravila spolupracující dvojice učitelka-knihovník z Meziměstí, Monika Slavíková a Martin Slavík. Lekce se věnuje naratologické kategorii vypravěč a pracuje se v ní s texty z různých titulů, např. z knih: 3333 km k Jakubovi od Petry Braunové, Řeka, která teče pozpátku od Jeana-Clauda Mourlevata a Nikdyuš spisovatelky Jessicy Townsendové. Lekce je z druhé úrovně vzdělávacího programu Učíme se příběhem, je proto určena pro 6. a 7. ročník.

Program:
Učíme se příběhem: seznámení s projektem
Nové knihy, nové příběhy (doporučujeme)
Malý vhled do naratologie
přestávka
Ukázková čtenářská lekce Vypravěč s dílnou čtení
Dotazy, společná reflexe, rozloučení

Akce je vhodná pro pedagogy 1. i 2. stupně ZŠ, knihovníky, pedagogy volného času, rodiče a všechny, které zajímá dětské čtenářství.

Účast je zdarma.

ON-LINE PŘIHLAŠOVÁNÍ